Rámcové seznámení s problematikou BOZP a PO

pro vedoucí pracovníky.

Víte o povinnostech, které máte v oblasti BOZP a PO jako organizace, když jste majitel firmy (vedoucí pracovník - manager) či zaměstnavatel nebo živnostník (OSVČ) a máte zaměstnance. Naše krátké a jednoduché seznámení Vás navede, jak je možno povinnosti v oblasi BOZP i PO zdárně zvládnout.

Základní povinnosti, které jsou zde uvedeny, se vztahují na majitele firem, vedoucí zaměstnance, kteří mají podřízené zaměstnance a také na živnostníky (OSVČ).

 

Obsah našeho seznámení určeného pro zaměstnavatele, vedoucí pracovníky a OSVČ:

 

    1. Povinnosti v oblasti bezpečnosti práce – ČÁST řešící  „BOZP“ - Objednat...

 • Musíte stanovit velikost své organizace a dále postupovat dle zjištěného
 • Musíte mít zpracovanou a aktualizovanou dokumentaci „BOZP“
 • Musíte pravidelně provádět prověrky BOZP
 • Musíte provést kategorizaci  všech prací ve vaší organizaci
 • Musíte mít vypracovaný registr rizik pro celou firmu
 • Musíte zajistit pracovně lékařské prohlídky zaměstnávaných osob
 • Musíte zajistit bezpečnost a ochranu zdraví při práci pro zaměstnance
 • Musíte pravidelně školit své zaměstnance na problematiku BOZP (prokazatelně)
 • Nového zaměstnance musíte seznámit s právními předpisy a riziky v rámci pozice, na kterou nastupují
 • Musíte evidovat a hlásit pracovní úrazy
 • Musíte neustále vyhledávat nebezpečné faktory (vyhodnocovat  rizika)
 • Musíte zajistit, aby zaměstnanec nevykonával zakázané práce
 • Musíte mít doklady o dodržování technických a bezpečnostních podmínek
 • Musíte zajistit osobní ochranné pracovní prostředky - vedení karet OOPP
 • Musíte mít seznam zakázaných prací pro ženy a mladistvé
 • Musíte mít přehled o provádění kontrol a revizí především na vyhrazených technických zařízeních  (tlak, zdvih, plyn a elektro)
 • Musíte mít přehled o provádění  pravidelných školeních pracovníků pracujících  například na vyhrazených technických  zařízeních  (tlak, zdvih, plyn a elektro)

 

        2.  Povinnosti v oblasti požární ochrany - ČÁST řešící „PO“ Objednat...

 • Musíte svou činnost posoudit a zařadit do vyhodnoceného požárního nebezpečí
 • Musíte si vést a pravidelně aktualizovat dokumentaci požární ochrany - „PO“
 • Musíte vést Požární knihu
 • Musíte mít vypracované poplachové směrnice požární ochrany
 • Musíte provádět preventivní požární prohlídky
 • Musíte mít přehled o kontrolách a revizích prostředcích požární ochrany
 • Musíte zajistit školení osob (určených zaměstnanců) v požární ochraně

 

Místo konání školení BOZP i PO (v češtině)  je Brno - kde můžou být vypsány pravidelné termíny, dále je možno i na vyžádání zajistit školení v Mariánských Lázních, Plzni, Ostravě a Praze. Celková délka seznámení (základní)  je 150 minut a cena je  1.200,00 Kč/na osobu (školíme od tří přihlášených osob).

 

Školení BOZP a PO v anglickém jazyce je v Brně, celková délka seznámení (základní) je 150 minut a cena 2.200,00 Kč/osobu (školíme od tří přihlášených osob). Na toto školení může být vypsán termín na našich internetových stránkách.

 

Aktuální téma:

Školení BOZP a PO (seznámení)

22.02.2021 12:03
Školení (seznámení) s problematikou BOZP a PO pro vedoucí pracovníky a OSVČ v českém jazyce se provádí prezentačně i on line v Brně. Celková délka seznámení je 150 minut a cena pro jednu osobu je 600 Kč.

Kombinace dvou "školení"

05.02.2018 11:49
  Zvýhodnění - Při kombinaci dvou "školení" v češtině: "Rámcového seznámení s problematikou BOZP a PO“ a „Školení a praktické ukázky zapojení v elektrických  instalacích“ v českém jazyce je celková cena pro Brno jen 1.600,-Kč (provedení obou akcí v jednom dnu je zatím možné pouze v českém...

Realita na trhu práce....

21.01.2018 09:35
Doporučujeme se podívát na zajímavý "pohled" jak je také někdy řešena bezpečnost práce (jak BOZP tak i PO) v ČR a to v roce 2017. Jsou to : "Reportáže z cyklu Hrdinové kapitalistické práce" Jedná se o dílo, na které je také odkaz ve videu "youtube" -   video zde Je to asi docela poučná...

Angličtina již i v problematice BOZP a PO.

04.12.2017 12:18
Angličtina již i v problematice BOZP a PO.Rámcové seznámení s problematikou BOZP a PO pro vedoucí pracovníky (zaměstnance) a to i v angličtině. Zahájení akce, určené především pro cizince, bude již od 1.3.2018 v Brně.  Více zde..

Povinnosti zaměstnavatele při provozu elektrických zařízení

31.10.2017 10:00
Převzato:  https://www.bozpinfo.cz/povinnosti-zamestnavatele-pri-provozu-elektrickych-zarizeni  Autor článku:  Hrubá Kateřina   Při zajišťování bezpečnosti práce s elektrickým zařízením vychází zaměstnavatel ze všeobecných zásad bezpečnosti a ochrany zdraví...

Prověrka BOZP – proč dělat prověrku BOZP.

20.02.2017 05:18
  Důvodem může být zákon „zákoník práce“ - doslovné znění § 108 zákona č. 262/2006 Sb., zákoníku práce. Zaměstnavatel je povinen "(odst.5) organizovat nejméně jednou v roce prověrky bezpečnosti a ochrany zdraví při práci na všech pracovištích a zařízeních zaměstnavatele v dohodě s odborovou...

Mezinárodní veletrh požární techniky a služeb - PYROS 19.-21.5. 2015 - Brno

31.03.2015 05:23
Specializovaný veletrh určený především odborníkům z oblasti požární ochrany, činností integrovaného záchranného systému, ochrany zdraví, života a majetku. Veletrh je oborovou jedničkou v ČR  s dlouholetou tradicí  – první ročník se konal již v roce 1972.  Je jedinečnou...

Vzory dokumentace BOZP a PO aneb proč se jim vyhýbat velkým obloukem

07.03.2015 07:23
Určitě vás už někdy napadlo, proč platit za zpracování dokumentace bezpečnosti práce a požární ochrany, když existuje internet, nabízející vzory ke stažení zdarma, které jen doplníme a za pár hodin je hotovo. Ano, je to jeden ze způsobů, jak to udělat a určitě budete na čas spokojeni, alespoň...

Oblast podnikání: školení vyhláška 50, elektro revize,  revize elektrických spotřebičů, elektrospotřebičů, elektroinstalace, ručního nářadí, hromosvodů, bozp, koordinátor bozp, bozp po,bezpečnost práce, služby bozp, požárního technika, požární preventivní hlídka, dokumentace, staveniště, požární prevence, školení řidičů,  Brno, Ostrava, Plzeň, Olomouc, Liberec, Hradec Králové, České Budějovice, Ústí nad Labem, Pardubice, Havířov, Zlín, Kladno, Most, Karviná, Frýdek-Místek, Opava, Karlovy Vary, Děčín, Teplice, Jihlava, Chomutov, Přerov, Prostějov, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Třinec, Česká Lípa, Třebíč, Znojmo, Tábor, Příbram, Orlová, Trutnov, Cheb, Kolín, Vsetín, Šumperk, Kroměříž, Písek, Litvínov, Hodonín, Český Těšín, Valašské Meziříčí, Uherské Hradiště, Břeclav, Nový Jičín, Krnov, Litoměřice, Sokolov, Strakonice, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Kopřivnice, Chrudim, Bohumín, Klatovy, Vyškov, Jindřichův Hradec, Kutná Hora, Náchod, Blansko, Louny, Hranice, Otrokovice, Žatec, Jirkov, Mělník, Ostrov ,Rožnov p. Radhoštěm, Uherský Brod, Kadaň, Kralupy nad Vltavou, Beroun, Česká Třebová, Bruntál, Svitavy, Rakovník, Jičín, Dvůr Králové nad Labem, Pelhřimov, Bílina, Neratovice, Varnsdorf , Klášterec n. Ohří, Benešov, Slaný, Brandýs nad Labem, Mariánské Lázně, Ústí nad Orlicí, Chodov, Nymburk, Zábřeh, Turnov, Rokycany, Český Krumlov, Hlučín, Šternberk, Roudnice nad Labem, Poděbrady, Luhačovice.